logo

Haberler

10 Apr 2019

Dantela Takı Sergisi

Canan Alimdar koleksiyondaki eserlerini, çağdaş dünyayı oluşturan birçok değeri Anadolu’da yeşerten İon uygarlığının çeşitli yönlerinden etkilenerek hazırlamış. İonia’nın yaşam tarzından mitolojisine, sanat eserlerinden felsefesine kadar birçok yönünü dantel dantel eserlerine işlemiş Alimdar.

15 Feb 2019

Ninda Koleksiyonu

Canan Alimdar takı tasarımının büyülü dünyasına adım atışının 10. Yılını yeni koleksiyonu Ninda ile kutluyor.

28 Jun 2015

Eli Belinde Argos in Cappadocia’da

Koleksiyonlarını, geçmişten esinlenerek hazırlayan ve hep tarihi mekanlarda sergileyen CananAlimdar, “Eli Belinde” kolleksiyonu ile ikinci kez Argos in Cappadocia’da, binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi altındaki tarihi bir tünelde sanatseverlerle buluşuyor. 25 Haziran 2015 tarihinde açılacak olan sergi 28 Haziran 2015 tarihine kadar gezilebilir.

16 May 2015

Eli Belinde Nakkaş Sarnıç’ta

Koleksiyonlarını, geçmişten esinlenerek hazırlayan Canan Alimdar, “Eli Belinde” isimli dördüncü kişisel sergisini tarihi bir sarnıçta sanatseverlerle buluşturuyor. 2 Mayıs 2015 Cumartesi akşamı bir kokteyl daveti ile açılacak olan sergi, 16 Mayıs 2015’e kadar Nakkaş Sarnıç Sanat Galerisi’nde gezilebilir.

30 Mar 2013

İki Dirhem Bir Çekirdek

Koleksiyonlarını geçmişten esinlenerek hazırlayan Canan Alimdar üçüncü kişisel segisini tarihi bir sarnıçta sanatseverlerle buluşturuyor. TAKI SERGİSİ 30 Mart – 8 Nisan 2013 Açılış kokteyli: 18:00 Adres: Nakkaş Sanat Galerisi | Nakilbent Sokak No:13 Sultanahmet / İstanbul Telefon: +90 212 516 5222

28 Apr 2012

Kanatlardan Krallara, İstanbullu takıseverlerle buluşuyor!

Takı tasarımcısı Canan Alimdar, 2011 yılında Kapadokya’da açtığı ilk kişisel sergisinin ardından “Kanatlardan Krallara” uzanan takıları Balat Kültür Evi’nde takıseverlerin beğenisine sunuyor. 28 Nisan – 4 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergide, sanatçının önceki sergisinde büyük ilgi gören Gökkubbe, Hümayun ve Mistik koleksiyonlarına bu sergiye özel olarak tasarladığı Antik Çağda Anadolu Takıları serisi eşlik edecek. Binlerce yıllık Anadolu medeniyetlerinin göz kamaştırıcı takılarla yeniden doğuşuna siz de davetlisiniz!

08 Aug 2011

Canan Alimdar ın ilk kişisel sergi Kapadokya’daydı

Canan Alimdar’ın “Kanatlardan Krallara” temalı takı sergisi 8-14 Ağustos tarihleri arasında Argos in Cappadocia’da ziyaretçileriyle buluştu. Sanatçı Canan Alimdar’ın ilk resmi takı sergisi, Ağustos ayında Argos in Cappadocia içindeki Bezirhane’de düzenlendi. Anadolu’da binlerce yıldır yaşamış kültürlerden esinlenen ve birbiri ile bağlantılı ‘Hümayun’ ve ‘Mistik’ isimli iki koleksiyondan oluşan ‘Kanatlardan Krallara’, büyük ilgi gördü. Çocukluğundan beri antik çağlardaki yaşam tarzlarına ilgi duyduğunu söyleyen Alimdar, özellikle ‘Hümayun’ isimli koleksiyonunda bu esinle yola koyuldu. Koleksiyon, farklı dönemlere ait estetik anlayışlarından izler taşıyor. Takı […]